كانون جهادگران جهاد سازندگي
   

 
" اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويل "
   
كانون جهادگران جهاد سازندگي
 
 

* عنوان

* شرح

   

رييس جمهوري در نشست با وزير، معاونين و مديران ارشد وزارت جهاد كشاورزي: بايد از همه امكانات براي ايجاد تحول چشمگير در بخش كشاورزي استفاده كنيم

( 03/02/1393 )

رييس‌جمهوري صبح روز دوشنبه با حضور در وزارت جهاد كشاورزي در نشستي با وزير، معاونين و مديران ارشد اين وزارتخانه ضمن بررسي اقدامات و برنامه‌ريزي‌ها در راستاي توسعه بخش كشاورزي بر ضرورت ايجاد تحول اساسي در اين بخش به منظور ايجاد امنيت غذايي و اجراي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي در كشور تأكيد كرد.
حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني در اين نشست با تأكيد بر اجراي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي و اينكه بخش كشاورزي به لحاظ پيوستگي با حيات اجتماعي و امنيت غذايي مردم براي دولت از اهميت زيادي برخوردار است، افزايش ضريب خوداتكايي در محصولات كشاورزي و دستيابي مجدد به 82 درصد از كالري مورد نياز در توليدات داخلي را خواستار شد و ارائه برنامه دقيق عملياتي براي محصولات مختلف را وظيفه وزارت جهاد كشاورزي دانست.
رييس جمهوري توجه جدي به افزايش بهره‌وري در آب و خاك را راه اصلي افزايش توليد و صادرات محصولات كشاورزي برشمرد و حراست و استحصال آب‌هاي كشور را از سياست‌هاي اصلي دولت تدبير و اميد دانست.
رييس قوه مجريه با اشاره به تصميمات دولت كه در مورد استان‌هاي خوزستان و سيستان و بلوچستان اعلام شد، آب‌رساني و به زير كشت بردن صدها هزار هكتار زمين كشاورزي در اين استان‌ها را عامل تحولي شگرف در خوداتكايي كشاورزي كشور و ايجاد رونق و اشتغال در استان‌هاي جنوبي دانست.
رييس جمهوري گفت: لازمه اين كار حمايت و استفاده از تحقيقات و فناوري‌هاي جديد در اين حوزه است و حاصل اين تحقيقات هم بايد به طور گسترده در اختيار كشاورزان قرار گيرد و اين يكي از مصاديق كار هماهنگ در حوزه فرهنگ و اقتصاد است.
دكتر روحاني با اشاره به ضرورت ارتقا كيفيت مراكز آموزشي در تربيت نيروي انساني متخصص، تأكيد كرد: ما بايد شاهد يك تحول چشمگير در بخش كشاورزي باشيم و به كشاورزان و دامپروران و عشاير كه سختي اين كار توليدي را به دوش مي‌كشند كمك كنيم به رشد دلخواه برسند و از لذت اين خدمت ملي هم بهره ببرند.
رييس جمهوري يادآور شد در همه تلاشمان براي افزايش توليد، بايد مراقبت كامل از محيط زيست مورد توجه باشد و سلامت و بهداشت مردم به طور كامل رعايت شود.
دكتر روحاني بر حمايت دولت از تلاش‌هاي خدمتگزاران وزارت جهاد كشاورزي در افزايش خوداتكايي و گسترش تحقيقات تأكيد و توفيق آنان را در پيش برد سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي كشور خواستار شد و افزود: بايد در مسير توسعه بخش كشاورزي به نيروي انساني، تحقيقات و تكنولوژي خود اعتماد كنيم.

منابع حاصل از مديريت حامل‌هاي سوخت، به ارتقاي سلامت و بهبود محيط زيست تخصيص خواهد يافت
رييس جمهوري در بخش ديگري از سخنان خود در اين جلسه با اشاره به شروع مرحله جديد مديريت و هدفمندي انرژي و يارانه، عزم دولت را براي اجراي احكام قانون هدفمندي يارانه‌ها و قانون بودجه 93 يادآور شد و از دست‌اندركاران سازمان هدفمندي يارانه‌ها كه زمينه اجرايي شدن اعتماد به مردم در ثبت نام متقاضيان نيازمند را فراهم كردند، تشكر كرد.
دكتر روحاني به ويژه از كساني كه با نيت كمك به ارتقاي سلامت و ديگر خدمات عمومي به مردم، از ثبت‌نام منصرف شدند، به لحاظ مشاركت در همياري ملي تقدير كرد و گفت: دولت خزانه‌دار و امانت‌دار مردم است و با كمك مردم مي تواند در زمينه هاي گوناگون اقتصادي حركت كند.
رييس جمهوري اعلام كرد ثبت نام در طرح سلامت همگاني و برخورداري از بيمه سلامت براي كساني كه از بيمه محروم بوده‌اند، از امروز آغاز شده است و منابع حاصل از مديريت حامل‌هاي سوخت، عمدتاً به ارتقاي سلامت و بهبود محيط زيست تخصيص خواهد يافت.
در اين جلسه، وزير و معاونين، گزارشي از وضعيت توليد، واردات و صادرات محصولات كشاورزي را ارائه كردند.
براساس اين گزارش ضريب خود اتكايي در سال‌هاي اخير از 82 درصد به 59 درصد كاهش يافته است.
همچنين در اين گزارش، برخي از تحقيقات انجام شده در 24 موسسه تحقيقاتي وزارت جهاد كشاورزي به منظور افزايش بهره‌وري ارائه و محدوديت بودجه تحقيقاتي در حد هزينه جاري از عوامل اصلي كاهش توليد و خود اتكايي شمرده شد.
در بخش‌هاي ديگر اين گزارش، ظرفيت بالاي بخش شيلات و آبزيان براي توليد و صادرات تشريح و حساسيت نظارت‌هاي سازمان دامپزشكي بر توليدات پروتئيني مورد تأكيد قرار گرفت.

 

در مورد اين مطلب نظر دهيد

 

نام و نام خانوادگي

 

پست الكترونيك

 

وب سايت

 

* نظر شما

 
     
كانون جهادگران جهاد سازندگي
   

يكشنبه    30/10/1397

 
 

 

نام کاربري

 

کلمه رمز

 

 

کد ملي

 

1544207

تعـداد بازديـد:

 
 
كانون جهادگران جهاد سازندگي

info@kanoonejahadgaran.ir

كليه حقوق اين وب‌سايت متعلق به كانون جهادگران جهاد سازندگي است