كانون جهادگران جهاد سازندگي
   

 
" اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويل "
   
كانون جهادگران جهاد سازندگي
 
 

حضرت فاطمه سلام الله عليها:
خداوند، ايمان را بر شما واجب كرده تا از شرك پاك شويد... و فرمانبرى از ما را واجب كرده تا نظام يابيد و پيشوايى ما را واجب كرده تا از پراكندگى امان يابيد.

ليست سرمايه گذاري

آگهي دعوت مجمع عمومي عادي كانون جهادگران جهادسازندگي

حكم هيئت اجرايي و ناظر انتخابات بوشهر

نامه افتتاح حساب بانك كشاورزي

عطر ناب عاشقي دارد اين با هم بودن..! «به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومي»

راه‌اندازي وب‌سايت جديد

امام هادي عليه السلام و مديريتِ بي نظيرِ بحران

فضيلت و اعمال ماه رجب

رئيس جديد سازمان امور عشاير كشور منصوب شد

فرهنگ سازي مصرف ، ضرورت امروز جوامع انساني

   

بسمه تعالي
منشور كانون جهادگران جهاد سازندگي

با درود بي پايان به روان پاك و مطهر امام خميني (ره ) رهبر كبير انقلاب اسلامي و بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران كه در تاريخ 27 خردادماه 1358 شجره طيبه جهاد سازندگي را غرس و فرزندان جهادي آن حضرت با تكيه بر ايمان و تقوا ، با الهام از آيه قل انما اعظكم بواحده ان تقو موالله و باشعار همه با هم جهاد سازندگي با خدمتي صادقانه توانستند با مشاركت صميمانه مردم، در ياري رساندن به مناطق روستائي و عشايري در رفع فقر و محروميت و عمران وتوسعه روستاها و همچنين ايجاد حماسه هاي بي نظير ايثاروشهادت توسط سنگرسازان بي‌سنگر در جبهه هاي حق عليه باطل ، فرهنگي را در خدمت به نظام و مردم خلق كردند كه فرهنگ جهادي نام گرفت.

اعضاء با اعتقاد به اينكه كانون جهادگران جهاد سازندگي در راستاي پاسداري از ارزشهاي متعالي فرهنگ جهادي و تلاش درجهت گسترش آن، مفاد اين منشور را بعنوان شرافت جهادي و ميثاقي الهي و اخلاقي پذيرفته و كليه اعضاء كانون، خود را متعهد به رعايت اصول اين منشور مي‌دانند.

1- اعضائ كانون با اعتقاد به نظارت و مراقبت دائمي خداوند بر انسانها ، ايستادگي در برابر هواهاي نفساني را جهاد اكبر دانسته و همواره تزكيه و خود سازي را مقدم بر ساير امور در زندگي مي‌دانند.

2-اعضاي كانون همواره به آرمانهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران وفادار و از هر گونه كوششي در راه پيشبرد اهداف عاليه آن در پرتو انديشه هاي رهبر كبير انقلاب اسلامي و مقام معظم رهبري دريغ نخواهند داشت.

3- اعضاي كانون همواره به اصل ولايت فقيه بعنوان ستون اصلي نظام اعتقاد راسخ داشته و تبعيت از ولي امر در زمان غيب امام عصر (عج الله تعالي فرجه الشريف) را تبعيت از آن حضرت ، و مايه عزت و انسجام و سر بلندي امت اسلامي مي‌دانند.

4- اعضاء كانون با اعتقاد و التزام به خط مشي و اصولي كه معمار بزرگ جهاد سازندگي فراروي فرزندان جهادي قرار داده اند . در راستاي استواري پايه هاي اسلام ناب محمدي (ص) همواره دشمن ظالم و ياور مظلوم بوده و عليه فقر، تنگدستي، رذالت و ذلت تلاش و پيكار نموده و در جنگ فقر و غنا و گذر از صخره هاي نه شرقي نه غربي جهادمقدس خويش را ادامه مي‌دهند.

5-اعضاء با اعتقاد به اينكه كانون جهادگران جهاد سازندگي تشكلي غير سياسي ، غير دولتي و غير انتفاعي مي باشد،خودرا موظف به رعايت ويژگيهاي ساختاري كانون مي‌دانند.

6- اعضاء در پاسداري از ارزشهاي اسلامي و فرهنگ جهادي كه نشأت گرفته از ايمان ، تقوا ، ايثار ، ولايت مداري ، عدالتخواهي، مردم گرائي ، نوآوري، پويائي، خود باوري ، صداقت ، امانتداري والگوگيري ازشهدا و جانبازان است پاي بند بوده ودر جهت نهادينه نمودن آنها در جامعه تلاش مي‌نمايند.

7- اعضاء با تلقي عبادت از كار ، در انجام وظائف خود ، رعايت وجدان كاري ، انضباط ، عدالت ، انصاف ، ارزش آفريني ،رفتار متواضعانه صميمي و احترام آميز با مردم به ويژه خانواده معظم شهدا ، جانبازان و ايثارگران را سرلوحه كار خود قرار داده واز هرگونه اقدام خلاف رضاي خداوند و مصالح مردم خودداري مي‌نمايند.

8- اعضاء كانون همواره در كليه امور مرتبط ، پذيرا، جويا و ارائه كننده نقدهاي صادقانه بوده ، خطاها را پذيرفته و در اصلاح آنها مي‌كوشند و اعتبار شايسته براي نقش و جايگاه ديگران قائل مي باشند.

9- اعضاء تلاش مي كنند با الهام از مكتب حياتبخش اسلام در قالب مسئوليت پذيري و مديريت جهادي با بهره مندي از اصول تفكر ، تدبير ، خلاقيت و مشورت همراه با مشاركت پذيري ، جامع نگري و آينده نگري و حرمت و جايگاه نيروي انساني بعنوان اصلي ترين سرمايه با برنامه ريزي ، سازماندهي و نظارت هدفمند، با حداقل هزينه ، حداكثر بهره‌وري را براي خدمت صادقانه به مردم رقم مي‌زنند.

10- اعضاء با عنايت به اهميت خانواده و فرزندان ، در رعايت حقوق آنان و بكارگيري ابزارهاي تربيتي مناسب نسبت به اين وظيفه اسلامي مهم اهتمام ورزيده و با توجه به نقش تعيين كننده جوانان با ايجاد جريانهاي نيرومند فرهنگي براي تربيت نيروهاي كارآمد براي آينده كشور، حداكثر تلاش خود را در انتقال فرهنگ و مديريت جهادي به جوانان و گسترش فعاليت هاي جهادي براي جوانان معطوف مي‌دارند.

11- اعضاء در فرايند توسعه همه جانبه و پايدار كشور و تحقق اهداف عاليه نظام و پيشرفت جامعه اسلامي از هر كوششي دريغ نورزيده و در صورت نياز به تجربه و تخصص آنان حداكثر توان و تلاش خود را بكار مي‌گيرند.

12 - اعضاء با اعتقاد به ضرورت توسعه علم و دانش ، در ارائه ديدگاههاي جديد ، طرحهاي موثر و كارآمد و پشتيباني از انديشه هاي نو در فرايند توسعه و نهاد سازي كشور كوشا بوده و به اصل يادگيري مستمر و روزآمد نمودن دانش خود و بهره گيري از فناوريهاي نوين همت مي گمارند.

كانون جهادگران جهاد سازندگي
   

يكشنبه    30/10/1397

 
 

 

نام کاربري

 

کلمه رمز

 

 

کد ملي

 

1544239

تعـداد بازديـد:

 
 
كانون جهادگران جهاد سازندگي

info@kanoonejahadgaran.ir

كليه حقوق اين وب‌سايت متعلق به كانون جهادگران جهاد سازندگي است