كانون جهادگران جهاد سازندگی
 

دوشنبه    17 فروردین 1399

 
 
اقتصاد مقاومتی و تولید - اشتغال
كانون جهادگران جهاد سازندگی
 

  حدیث روز  

امام علی علیه السلام :
خداوند هیچ کس را به چیزى همانند مهلت دادن به او، آزمایش نکرده است.
 

  تازه‌های سایت  

بیانیه کانون جهادگران جهاد سازندگی بمناسبت چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی

با رویکرد مدیریت جهادی ، حضور و یاری رسانی به سیل زدگان در 500 روستا محقق شد .

اعلام آمادگی و مشارکت کانون جهادگران جهاد سازندگی برای همراهی و کمک به وزارت نیرو در برنامه ملی احیاء ، بهینه سازی و تعادل بخشی سفره های آب زیر زمینی

فرمانده شهید شجاع و متواضع، بزرگوار و مردمی سپاه قدس سپاه پاسدران انقلاب اسلامی

آگهی واگذاری تعدادی آپارتمان در شهر جدید پرند با قیمت و شرایط مناسب

نشست مدیرعامل کانون جهادگران جهاد سازندگی با رئیس محترم سازمان امور عشایر ایران

طرح ملی ابرار که با هدف بازمهندسی وضعیت راههای روستایی با رویکرد مدیریت جهادی در وزارت راه و شهرسازی در دست اجراست، مورد استقبال و حمایت کانون جهادگران جهاد سازندگی قرار گرفت.

امضای تفاهم نامه سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان و کانون جهادگران جهاد سازندگی

بیانیه کانون جهادگران جهاد سازندگی به مناسبت پنجم آذر سالروز تاسیس بسیج مستضعفین

مجمع عمومی فوق‌العاده و عادی کانون جهادگران جهاد سازندگی و همایش مدیران کانون استانها در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 10و ۱۱ مهرماه سال ۱۳۹۸ در سالن آمفی تئاتر شهید مطهری مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد.

 
بازگشت

نشست مدیرعامل کانون جهادگران جهاد سازندگی با رئیس محترم سازمان امور عشایر ایران (01/10/1398)

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان این که یکی از خلاهای جدی در حوزه عشایر موضوع آموزش است، گفت: امسال با سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برای آموزش در مناطق عشایری به تعداد ۱۱۰ هزار نفر روز تفاهم‌نامه امضا کرده‌ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی در نشست با محمدتقی امانپور مدیرعامل کانون جهادگران اظهار داشت: یکی دیگر از موضوعات مهم در حوزه عشایر افزایش بهره‌وری است چراکه با افزایش بهره‌وری دیگر نگران مراتع، منابع و درآمد عشایر نخواهیم بود.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات به عشایر، گفت: تاکنون ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با سود ۴ درصد و بازپرداخت ۵ ساله و ضمانت زنجیره‌ای به عشایر پرداخت شده است.

قندالی ادامه داد: حدود ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات هم در قالب بند ب ماده ۵۲ برای اجرای زنجیره تولید گوشت قرمز در مناطق عشایر، پرداخت شده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران بیان داشت: همچنین امسال از محل بند ه تبصره ۴ مبلغ ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه شبکه آبرسانی به عشایر اختصاص یافته است.

وی با تاکید بر این که خدمت به عشایر خدمت به تمام جامعه است، گفت: بخش اعظمی از امنیت کشور بخصوص در مرزها توسط عشایر تامین می‌گردد.

بر اساس این گزارش، مدیرعامل کانون جهادگران نیز در این نشست با بیان این که وظیفه اصلی کانون جهادگران تدوین فرهنگ و مدیریت جهادی است، تاکید کرد: سازمان امور عشایر از سازمان‌هایی است که با توجه به ارائه کل خدمات مورد نیاز عشایر بیش از بقیه دستگاه‌ها می‌تواند در حوزه مدیریت جهادی فعال باشد.

محمدتقی امانپور گفت: از زمانی که وزارت جهادسازندگی منحل شده، حدود ۵۰۰ شرکت توسط جهادگران بازنشسته راه‌اندازی شده که تاکنون ۲۵۰ مورد از این شرکت‌ها را شناسایی کرده‌ایم و به دنبال این هستیم تا هلدینگی را برای توانمندسازی آنان ایجاد کنیم.

وی افزود: تاکنون کارگروه آبخیزداری و کارگروه اقتصادی را ایجاد کرده‌ایم و در حال راه‌اندازی کارگروهی تحت عنوان "کارگروه راه‌های روستایی و عشایری" هستیم و با وزارت راه و شهرسازی نیز هماهنگی لازم را انجام داده‌ایم تا کارهایی که انجام می‌دهند با کمک گروه‌های جهادی باشد.

امانپور اظهار داشت برای مدیریت جامع حوزه های آبخیز برنامه هایی در دست بررسی است که می تواند با مشارکت سازمان امور عشایر نیازمندی های عشایر آن حوزه را پوشش بدهید. وی همچنین از اقدامات سازمان امور عشایر در معرفی ظرفیت های بومگردی مناطق عشایری تشکر نمود و آنرا یک ظرفیت مناسب برای درآمد زائی عشایر اعلام نمود.

در این نشست معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور عشایر در سخنانی اظهار داشت: یکی از گرفتاری‌ها این است که مراتع در اختیار دلالان است و وقتی بخواهیم مدیریت آبخیزداری انجام دهیم این دلالان اجاره نمی‌دهند.

بهرام میراخورلی با اشاره به این که چرای بی‌رویه و دام بیش از ظرفیت از مشکلات مراتع کشور است، گفت: اگر کانون جهادگران بتواند در این حوزه‌ها وارد شود جلوی تخریب مراتع گرفته می‌شود.

كانون جهادگران جهاد سازندگی
حضرت امام (ره) و جهاد سازندگی    
مقام معظم رهبری و جهاد سازندگی    
فرهنگ و مدیریت جهادی    
تاریخ جهاد سازندگی    
جهاد سازندگی و دفاع مقدس    
جهادگران شهید    
معارف اسلامی    
تزکیه و خودسازی    
جهاد سازندگی و محرومیت‌زدایی    
معرفی طرح‌های بزرگ جهادی    
اخبار    
مقالات    
مصوبات هیأت مدیره    
معرفی شعب استانی    
اهم برنامه‌های کانون    
فصلنامه الکترونیکی کانون    
خاطرات    
کوتاه و خواندنی    
پیشنهادات و انتقادات    
پرسش و پاسخ    
آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها    
گالری عکس    
تصاویر برگزیده    
بولتن مطبوعات    

  ورود مدیران استان‌ها  

 

نام کاربری

 

کلمه رمز

  ورود مدیران قرض‌الحسنه استان‌ها  

 

نام کاربری

 

کلمه رمز

  جستجوی اعضاء  

 

کد ملی

كانون جهادگران جهاد سازندگی

 
   

info@kanoonejahadgaran.ir

 

كلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به كانون جهادگران جهاد سازندگی است