كانون جهادگران جهاد سازندگی
 

دوشنبه    17 فروردین 1399

 
 
اقتصاد مقاومتی و تولید - اشتغال
كانون جهادگران جهاد سازندگی
 

  حدیث روز  

امام علی علیه السلام :
خداوند هیچ کس را به چیزى همانند مهلت دادن به او، آزمایش نکرده است.
 

  تازه‌های سایت  

بیانیه کانون جهادگران جهاد سازندگی بمناسبت چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی

با رویکرد مدیریت جهادی ، حضور و یاری رسانی به سیل زدگان در 500 روستا محقق شد .

اعلام آمادگی و مشارکت کانون جهادگران جهاد سازندگی برای همراهی و کمک به وزارت نیرو در برنامه ملی احیاء ، بهینه سازی و تعادل بخشی سفره های آب زیر زمینی

فرمانده شهید شجاع و متواضع، بزرگوار و مردمی سپاه قدس سپاه پاسدران انقلاب اسلامی

آگهی واگذاری تعدادی آپارتمان در شهر جدید پرند با قیمت و شرایط مناسب

نشست مدیرعامل کانون جهادگران جهاد سازندگی با رئیس محترم سازمان امور عشایر ایران

طرح ملی ابرار که با هدف بازمهندسی وضعیت راههای روستایی با رویکرد مدیریت جهادی در وزارت راه و شهرسازی در دست اجراست، مورد استقبال و حمایت کانون جهادگران جهاد سازندگی قرار گرفت.

امضای تفاهم نامه سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان و کانون جهادگران جهاد سازندگی

بیانیه کانون جهادگران جهاد سازندگی به مناسبت پنجم آذر سالروز تاسیس بسیج مستضعفین

مجمع عمومی فوق‌العاده و عادی کانون جهادگران جهاد سازندگی و همایش مدیران کانون استانها در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 10و ۱۱ مهرماه سال ۱۳۹۸ در سالن آمفی تئاتر شهید مطهری مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد.

 
بازگشت

طرح ملی ابرار که با هدف بازمهندسی وضعیت راههای روستایی با رویکرد مدیریت جهادی در وزارت راه و شهرسازی در دست اجراست، مورد استقبال و حمایت کانون جهادگران جهاد سازندگی قرار گرفت. (16/09/1398)

طرح ملی ابرار که با هدف بازمهندسی وضعیت راههای روستایی با رویکرد مدیریت جهادی در وزارت راه و شهرسازی در دست اجراست، مورد استقبال و حمایت کانون جهادگران جهاد سازندگی قرار گرفت.

وزارت راه و شهرسازی در یک رویکرد جهاد گرانه و ابتکار نوآورانه و آرمان گرا اقدامات ارزشمندی را در توسعه و نگهداری راه‌های روستایی و فرعی موجود و احداث شبکه های جدید مورد نیاز با بسیج امکانات مردمی کشور و دست اندرکاران در سطح ملی و استانی آغاز کرده است این اقدامات جهادگرانه، یادآور نهضت و فعالیت‌های جهادگرانه جهت ایجاد و توسعه راه‌های روستایی در ابتدای تاسیس نهاد مقدس جهاد سازندگی را تداعی می نماید. از آنجا که این اقدامات ارزشمند مورد توجه اعضای شورای مرکزی و مدیران کانون جهادگران قرار گرفته است، با سپاس از جناب آقای دکتر محمد اسلامی وزیر محترم راه و شهرسازی که با رویکردی جهادی و همتی بلند در مسیر محرومیت زدایی از چهره مناطق محروم روستایی و عشایری گام نهاد اند و پیشقراول و پرچمداری این نهضت بزرگ را عهده‌دار شده‌اند. روز یکشنبه11/9/98 معاون محترم راه روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جناب آقای دکتر رضا اکبری به جلسه شورای مرکزی کانون جهادگران دعوت شدند که در این جلسه جمعی از پیشکسوتان جهادگر و معاونین و مدیران کانون جهادگران نیز حضور داشتند. در این جلسه آقای دکتر اکبری گزارش جامعی از فعالیت‌ها و برنامه‌های راه روستایی ارائه دادند که مورد اقبال و توجه حاضرین قرار گرفت پس از بحث و تبادل نظر پیشنهاداتی به شرح زیر ارائه و پس از بررسی در جلسه مورخ 14/09/98 مورد جمع¬بندی قرار گرفت:

1. تشکیل کارگروه تخصصی راه های روستایی و عشایری با مشارکت وزارت راه و شهرسازی و کلیه پیشکسوتان و دست اندرکاران در کانون جهادگران جهادسازندگی.

2. مکاتبه با مسئولان ذیربط کشوری برای ایجاد عزم ملی و بسیج همگانی برای حمایت از «طرح ملی ابرار»

3. کمک به مستندسازی و ترویج رویکرد مدیریت جهادی وزارت راه و شهرسازی در موضوع ترمیم و نگهداری و توسعه راه‌های روستایی و عشایری با مشارکت مردمی و با همراهی گروه های جهادی.

4. تهیه برنامه جامع راه های توسعه روستایی و عشایری با مشارکت کانون جهادگران در کارگروه مذکور برای ارائه به وزیر محترم راه و شهرسازی و پیگیری مجدانه از طریق مسؤلین و دست اندرکاران کشور پس از ابلاغ وزیر محترم.

5. بررسی و انجام اقدامات لازم به منظور فراهم سازی مشارکتهای اشخاص حقیقی وحقوقی، شرکتهای مهندسی مشاور و پیمانکاران، بهره‌برداران روستایی، تولید کنندگان بخش کشاورزی، صاحبان صنعت و فناوری در موضوع نگهداری و توسعه شبکه جامع راه‌های روستایی و عشایری.

6. انجام اقدامات لازم به منظور استفاده از شرکت های دانش بنیان و قابلیتهای فناوری های روزآمد به منظور ارتقاء کمی و کیفی فعالیت ها.

7. پیگیری ایجاد صندوق پروژه به منظور تامین منابع مالی مورد نیاز توسعه راه‌های روستایی و عشایری ازطریق سرمایه های اجتماعی، تبدیل داشته های غیرنقد به نقد و جذب سرمایه گذار و دیگر روشهای معتبر.

به نظر می‌رسد رویکرد اخیر کانون جهادگران در ترویج فرهنگ و مدیریت جهادی آغاز جدیدی برای بهره برداری از قابلیت ها و استعدادهای سرزمینی، فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی، دستاوردهای روزآمد جهادی با مدیریت دانش برای پیشرفت و آبادانی کشور باشد.

‌پیش بینی می‌شود که این اقدام ارزشمند که با مدیریت جهادی با همکاری دستگاه های متولی آغاز شده است متولیان دیگر دستگاهها نیز متوجه قابلیتها و استعداد بی نظیر کانون جهادگران شده و داوطلب جلب همکاری کانون و نوآوری در رویکرد های جهادی در حوزه‌های مختلف فعالیت های اجتماعی، اقتصادی ، فرهنگی و رسانه ای کشور گردد.

اهم فعالیت های وزارت راه و شهرسازی در احداث و مرمت راه های روستائی و عشایری به شرح زیر است:

در سال جاری برنامه ساخت 2000 کیلومتر راه روستائی در قالب طرح اقدام ملی آغاز شده است و طی این برنامه، 180 اکیپ راه سازی با استقرار 1500 دستگاه ماشین آلات راه سازی در ادارات کل راهداری و حمل ونقل استان ها در حال فعالیت می باشند که بنا به گفتۀ معاون راهداری فرعی و روستائی سازمان راهداری کشور، کار زیرسازی آن به میزان 2000 کیلومتر به پایان رسیده است و 250 کیلومتر روکش آسفالت نیز انجام شده است. مطابق تکالیف مندرج در برنامه های پنجم و ششم توسعه، حدود 13 هزار کیلومتر راه روستائی جدید باید ساخته شود تا جمعیت حدود یک و نیم میلیون نفری روستائی باقیمانده در روستاهای بالای 20 خانوار از راه آسفالته برخوردار شوند. همچنین در حال حاضر بیش از 110 هزار کیلومتر راه روستائی آسفالته و بیش از 110 هزار کیلومتر راه خاکی و شوسه در کشور وجود دارد و علاوه بر آن نگهداری بیش از 42000 راه فرعی نیز در دستور کار وزارت راه قرار دارد که سالیانه حداقل اعتباری بالغ بر 4000 میلیارد تومان نیاز دارد.

مطابق تکالیف بالا دستی، سالیانه بایستی حداقل 20 درصد از راه های روستائی کشور نگهداری گردد. میزان برخورداری متوسط راه های روستائی کشور از راه آسفالته 53 درصد است. در سال جاری نگهداری حدود 3800 کیلومتر راه روستائی آغاز شده است که حدود 50 درصد پیشرفت داشته است. دستیابی به اهداف مذکور بدون عزم ملی و مشارکت های مردمی میسر نمی باشد.

كانون جهادگران جهاد سازندگی
حضرت امام (ره) و جهاد سازندگی    
مقام معظم رهبری و جهاد سازندگی    
فرهنگ و مدیریت جهادی    
تاریخ جهاد سازندگی    
جهاد سازندگی و دفاع مقدس    
جهادگران شهید    
معارف اسلامی    
تزکیه و خودسازی    
جهاد سازندگی و محرومیت‌زدایی    
معرفی طرح‌های بزرگ جهادی    
اخبار    
مقالات    
مصوبات هیأت مدیره    
معرفی شعب استانی    
اهم برنامه‌های کانون    
فصلنامه الکترونیکی کانون    
خاطرات    
کوتاه و خواندنی    
پیشنهادات و انتقادات    
پرسش و پاسخ    
آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها    
گالری عکس    
تصاویر برگزیده    
بولتن مطبوعات    

  ورود مدیران استان‌ها  

 

نام کاربری

 

کلمه رمز

  ورود مدیران قرض‌الحسنه استان‌ها  

 

نام کاربری

 

کلمه رمز

  جستجوی اعضاء  

 

کد ملی

كانون جهادگران جهاد سازندگی

 
   

info@kanoonejahadgaran.ir

 

كلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به كانون جهادگران جهاد سازندگی است