كانون جهادگران جهاد سازندگی
 

دوشنبه    05 فروردین 1398

 
 
اقتصاد مقاومتی و تولید - اشتغال
كانون جهادگران جهاد سازندگی
 

  حدیث روز  

امام علی علیه السلام :
خداوند هیچ کس را به چیزى همانند مهلت دادن به او، آزمایش نکرده است.
 

  تازه‌های سایت  

طی اطلاعیه وزارت جهاد کشاورزی کاروان ششم راهیان نور از 9 فروردین لغایت 12 فرردین اعزام خواهد شد .

بیانیه «گام دوم انقلاب» خطاب به ملت ایران

بیانیه کانون جهادگران جهاد سازندگی به مناسبت راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۷

پوستر همایش بازنمایی گفتمان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

نامه کانون جهادگران جهاد سازندگی به جناب آقای دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی

«دانشگاه هاروارد» از «مؤسس جهاد سازندگی» چه می‌خواست؟

گفتگو مدیرعامل کانون جهادگران آقای امانپور با مدیرعامل موسسه جهاد نصر آقای یداله شمایلی

هفته دفاع مقدس بر جهادگران حماسه ساز عرصه دفاع مقدس مبارک باد

بیانیه مراسم 27 خرداد در حرم حضرت امام خمینی (ره)

بیانیه کانون جهادگران جهاد سازندگی به مناسبت یوم الله 22 بهمن

 

بسمه تعالی
منشور کانون جهادگران جهاد سازندگی

با درود بی پایان به روان پاک و مطهر امام خمینی (ره ) رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که در تاریخ 27 خردادماه 1358 شجره طیبه جهاد سازندگی را غرس و فرزندان جهادی آن حضرت با تکیه بر ایمان و تقوا ، با الهام از آیه قل انما اعظکم بواحده ان تقو موالله و باشعار همه با هم جهاد سازندگی با خدمتی صادقانه توانستند با مشارکت صمیمانه مردم، در یاری رساندن به مناطق روستائی و عشایری در رفع فقر و محرومیت و عمران وتوسعه روستاها و همچنین ایجاد حماسه های بی نظیر ایثاروشهادت توسط سنگرسازان بی‌سنگر در جبهه های حق علیه باطل ، فرهنگی را در خدمت به نظام و مردم خلق کردند که فرهنگ جهادی نام گرفت.

اعضاء با اعتقاد به اینکه کانون جهادگران جهاد سازندگی در راستای پاسداری از ارزشهای متعالی فرهنگ جهادی و تلاش درجهت گسترش آن، مفاد این منشور را بعنوان شرافت جهادی و میثاقی الهی و اخلاقی پذیرفته و کلیه اعضاء کانون، خود را متعهد به رعایت اصول این منشور می‌دانند.

1- اعضائ کانون با اعتقاد به نظارت و مراقبت دائمی خداوند بر انسانها ، ایستادگی در برابر هواهای نفسانی را جهاد اکبر دانسته و همواره تزکیه و خود سازی را مقدم بر سایر امور در زندگی می‌دانند.

2-اعضای کانون همواره به آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وفادار و از هر گونه کوششی در راه پیشبرد اهداف عالیه آن در پرتو اندیشه های رهبر کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری دریغ نخواهند داشت.

3- اعضای کانون همواره به اصل ولایت فقیه بعنوان ستون اصلی نظام اعتقاد راسخ داشته و تبعیت از ولی امر در زمان غیب امام عصر (عج الله تعالی فرجه الشریف) را تبعیت از آن حضرت ، و مایه عزت و انسجام و سر بلندی امت اسلامی می‌دانند.

4- اعضاء کانون با اعتقاد و التزام به خط مشی و اصولی که معمار بزرگ جهاد سازندگی فراروی فرزندان جهادی قرار داده اند . در راستای استواری پایه های اسلام ناب محمدی (ص) همواره دشمن ظالم و یاور مظلوم بوده و علیه فقر، تنگدستی، رذالت و ذلت تلاش و پیکار نموده و در جنگ فقر و غنا و گذر از صخره های نه شرقی نه غربی جهادمقدس خویش را ادامه می‌دهند.

5-اعضاء با اعتقاد به اینکه کانون جهادگران جهاد سازندگی تشکلی غیر سیاسی ، غیر دولتی و غیر انتفاعی می باشد،خودرا موظف به رعایت ویژگیهای ساختاری کانون می‌دانند.

6- اعضاء در پاسداری از ارزشهای اسلامی و فرهنگ جهادی که نشأت گرفته از ایمان ، تقوا ، ایثار ، ولایت مداری ، عدالتخواهی، مردم گرائی ، نوآوری، پویائی، خود باوری ، صداقت ، امانتداری والگوگیری ازشهدا و جانبازان است پای بند بوده ودر جهت نهادینه نمودن آنها در جامعه تلاش می‌نمایند.

7- اعضاء با تلقی عبادت از کار ، در انجام وظائف خود ، رعایت وجدان کاری ، انضباط ، عدالت ، انصاف ، ارزش آفرینی ،رفتار متواضعانه صمیمی و احترام آمیز با مردم به ویژه خانواده معظم شهدا ، جانبازان و ایثارگران را سرلوحه کار خود قرار داده واز هرگونه اقدام خلاف رضای خداوند و مصالح مردم خودداری می‌نمایند.

8- اعضاء کانون همواره در کلیه امور مرتبط ، پذیرا، جویا و ارائه کننده نقدهای صادقانه بوده ، خطاها را پذیرفته و در اصلاح آنها می‌کوشند و اعتبار شایسته برای نقش و جایگاه دیگران قائل می باشند.

9- اعضاء تلاش می کنند با الهام از مکتب حیاتبخش اسلام در قالب مسئولیت پذیری و مدیریت جهادی با بهره مندی از اصول تفکر ، تدبیر ، خلاقیت و مشورت همراه با مشارکت پذیری ، جامع نگری و آینده نگری و حرمت و جایگاه نیروی انسانی بعنوان اصلی ترین سرمایه با برنامه ریزی ، سازماندهی و نظارت هدفمند، با حداقل هزینه ، حداکثر بهره‌وری را برای خدمت صادقانه به مردم رقم می‌زنند.

10- اعضاء با عنایت به اهمیت خانواده و فرزندان ، در رعایت حقوق آنان و بکارگیری ابزارهای تربیتی مناسب نسبت به این وظیفه اسلامی مهم اهتمام ورزیده و با توجه به نقش تعیین کننده جوانان با ایجاد جریانهای نیرومند فرهنگی برای تربیت نیروهای کارآمد برای آینده کشور، حداکثر تلاش خود را در انتقال فرهنگ و مدیریت جهادی به جوانان و گسترش فعالیت های جهادی برای جوانان معطوف می‌دارند.

11- اعضاء در فرایند توسعه همه جانبه و پایدار کشور و تحقق اهداف عالیه نظام و پیشرفت جامعه اسلامی از هر کوششی دریغ نورزیده و در صورت نیاز به تجربه و تخصص آنان حداکثر توان و تلاش خود را بکار می‌گیرند.

12 - اعضاء با اعتقاد به ضرورت توسعه علم و دانش ، در ارائه دیدگاههای جدید ، طرحهای موثر و کارآمد و پشتیبانی از اندیشه های نو در فرایند توسعه و نهاد سازی کشور کوشا بوده و به اصل یادگیری مستمر و روزآمد نمودن دانش خود و بهره گیری از فناوریهای نوین همت می گمارند.

كانون جهادگران جهاد سازندگی
حضرت امام (ره) و جهاد سازندگی    
مقام معظم رهبری و جهاد سازندگی    
فرهنگ و مدیریت جهادی    
تاریخ جهاد سازندگی    
جهاد سازندگی و دفاع مقدس    
جهادگران شهید    
معارف اسلامی    
تزکیه و خودسازی    
جهاد سازندگی و محرومیت‌زدایی    
معرفی طرح‌های بزرگ جهادی    
اخبار    
مقالات    
مصوبات هیأت مدیره    
معرفی شعب استانی    
اهم برنامه‌های کانون    
فصلنامه الکترونیکی کانون    
خاطرات    
کوتاه و خواندنی    
پیشنهادات و انتقادات    
پرسش و پاسخ    
آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها    
گالری عکس    
تصاویر برگزیده    
بولتن مطبوعات    

  ورود مدیران استان‌ها  

 

نام کاربری

 

کلمه رمز

  ورود مدیران قرض‌الحسنه استان‌ها  

 

نام کاربری

 

کلمه رمز

  جستجوی اعضاء  

 

کد ملی

كانون جهادگران جهاد سازندگی

 
   

info@kanoonejahadgaran.ir

 

كلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به كانون جهادگران جهاد سازندگی است